Madencilik Türkiye Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey MT Bülten MT Bülten MT Eğitim MT Mağaza
Hema Amasra’da İlk Kazmayı Vurdu
29-08-2012
 
Bu Bir  Haberidir

Hattat Holding şirketlerinden birisi olan Hema Enerji AŞ’nin, Bartın - Amasra’da yer alan taşkömürü madeninde, yerin 710 metre altında ilk kazma vuruldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın iştirak ettiği, Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ile Hema Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat’ın da hazır bulunduğu törende, üretim kuyusu ve Hema Enerji Termik Santral Projesi hakkında, Hattat Holding Kurumsal İletişim Müdürü Tolga Tonguç’tan bilgi alan Yıldız ve Bayraktar, madende eksi 710 metrede ilk kazmayı vurarak madenin ilk taşkömürünü çıkardılar.

Törenle resmen üretime başlandığı belirtilen madenden Hema Enerji’nin Batı Karadeniz Mega Enerji Üssü Projesi’nde yer alan termik santral için kömür üretilecek. 573 milyon ton rezerv bulunduğu bildirilen madenden çıkan kömürün yaklaşık 6000 kalori civarında olduğunu belirtiliyor. Yer altında şu anda yaklaşık 400 kişinin üzerinde çalışan bulunduğu ve bunların yarısının Çinli olduğu öğrenilirken, Çinli ekibin Amasra - Kazpınar mevkisinden girdikleri ve madende yer alan üç kuyuyu yer altında birleştirecekleri öğrenildi. 

Her Hakkı Saklıdır

“Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur, yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!”

Anahtar Kelimeler : Bartın,  İbrahim Hattat,  Hattat,  Hema  
 
  
 
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
süzerteks
mcfiltre kayen
besson metso
almina
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır. Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber / makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise ilgili sayfaya link verilmelidir.