Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Maden Jeologları Derneği, “Yetkili Kişi” (EurGeol) Unvan Başvurularını Almaya Başladı
10-07-2018
 
Bu Bir  Haberidir

Maden Jeologları Derneği (MJD) Ulusal İnceleme Komitesi (NVC), “Yetkili Kişi” (European Geologists - EurGeol) unvan başvurularının alınmaya başlandığını duyurdu.

EurGeol unvanı, Avrupa Jeologlar Federasyonu (EFG) eden tarafından oluşturulan jeoloji pratiği içinde yüksek kalitede hizmet sunma yeteneğini kabul eden profesyonel bir unvandır. Profesyonel bir jeolog tarafından alınan unvan, sahibinin mesleki eğitimindeki görevleri yerine getirmek için uygun akademik eğitim ve mesleki deneyim, beceri ve yetkinlik seviyesine ulaştığı anlamına gelir. Aynı zamanda, jeologun sürekli eğitim ve mesleki eğitimi üstlenmesini ve güncel çalışmalarını sürdürmek için kişisel bir çaba sergilediğini gösterir.

EFG Hakkında

EFG, 1980 yılında kurulan bir sivil toplum örgütüdür ve bugün Avrupa çapında 45.000’den fazla yer bilimciyi temsil eden 26 Ulusal Birliği bünyesinde barındırmaktadır. EFG asıl amaçları doğal çevrenin daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasına katkıda bulunmak, halkı yerbilimleri alanında bilgilendirmek ve doğal kaynakların daha bilinçli bir şekilde kullanılmasını teşvik etmek olan profesyonel bir kuruluştur. EFG, PERC’in kurucu üyelerinden biri olarak, Avrupalı jeologların gerekli yetkinliği kanıtlamaları durumunda ‘Yetkili Kişi’ (European Geologists-EurGeol) olarak nitelendirilmesini sağlayan organizasyon olarak kabul edilir. Bu unvan jeologların öncelikli olarak Avrupa’da, genelde ise tüm dünyada tanınmalarını sağlayıp, önemli fırsatların doğmasına vesile olmaktadır. PERC ise Avrupa’daki pazarlarda listelenen şirketler tarafından arama sonuçlarının, mineral kaynaklarının ve maden rezervlerinin kamuya açıklanması için standartlar belirlemekten sorumlu kuruluştur. CRIRSCO’nun bir üyesi olan PERC Raporlama Standardı da CRIRSCO Raporlama Şablonu ile tamamen uyumludur.

Başvuru için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

 
 
 
 
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.