Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Dassault Systemes GEOVIA Maden Teknolojileri Semineri Ankara’da Gerçekleştirildi
14-05-2018
 
Bu Bir  Haberidir

Dassault Systemes GEOVIA, Maden Jeologları Derneği (MJD) ve Türkiye Altın Madencileri Derneği (AMD) ortaklığıyla; madencilik alanındaki öncü yenilikleri sunmak için düzenlenen Maden Teknolojileri Semineri Ankara’da gerçekleştirildi. 

Dassault Systemes’in ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği seminerin ikincisinde MJD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şentürk ve AMD Genel Koordinatörü Muhterem Köse açılışı gerçekleştirirken Geovia yetkilileri Glen Barlow ve Mehmet Burak Emci’nin sunumları ile etkinlik devam etti.

Seminerin ilk gününde şirketin jeolojik modelleme ve maden dizaynı, maden optimizasyonu ve üretim yönetimi yazılımlarının kaynak kestirimi, teknik ve operasyonel maden planlaması, kârlılığın arttırılması ve maliyetlerin düşürülmesi konularında sağladığı faydalar katılımcılara anlatılırken Geovia firmasının Whittle yazılımına eklenen yeni sermaye harcaması (Capex) optimizasyon modülünün işletmelere maden planlaması sürecinde sağladığı katkılar özellikle vurgulandı. Maden yazılımlarının geçmişten günümüze gelişimi ve yakın gelecekte ne yönde ilerleyeceği ve kullanıcılara ne gibi yeni özellikler sunulacağı seminer süresince detaylı bir şekilde işlendi.

Etkinliğin ikinci gününde ise Surpac, Whittle ve Minesched yazılım çözümleri özelinde interaktif canlı anlatımlar ve demolar ile yazılımlardaki gelişmeler katılımcılara aktarıldı. Kullanıcılar merak ettikleri sorulara cevaplar bulmanın yanı sıra gerçek madencilik senaryoları üzerinde ürünlerin etkin yanlarını keşfetme fırsatı yakaladılar.

Düzenlenen organizasyona gösterilen yoğun talep gözden kaçmazken katılımcıların sunumlara soruları ile katılım göstermesi de özellikle dikkat çekti. Dassault Systemes’in seminerlerini her yıl sürdürmesi bekleniyor.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

 
 
 
 
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.