Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Danfoss Yeni VLT Otomasyon Sürücüsünü Piyasaya Sürdü
24-04-2018
 
Bu Bir  Haberidir

VLT Otomasyon Sürücüsü, yeni nesil D ve E sınıfı kompakt kabinlerde ve -25°C ila 50°C arasında kayıpsız, daha geniş çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. Danfoss, ayrıca bu modelin “performansı en üst düzeye çıkaran ve uygulama esnekliği sağlayan donanım ve yazılım iyileştirmeleri” içerdiğini belirtti.

Örneğin Entegre Hareket Kontrolü (IMC), VLT Otomasyon Sürücüsünün bir enkoder ile veya bağlantısı olmadan asenkron ya da PM motorları konumlandırmasını, onlarla senkronize olmasını sağlıyor. Böylece devreye alma sürecinde zamandan, dinamik servo sürücü performansı gerektirmediğinde ise maliyetten tasarruf edilebilmektedir.

Danfoss, VLT Otomasyon Sürücüsünün Hareket Kontrol Seçenekleri ile mekanik kontrollerin yerini alacağını belirterek bu modelin; “üretkenliği ve performansı arttıran, güvenilir ve yüksek kaliteli süreçler yaratan, akıllı ve enerji tasarruflu elektronik çözümler” sunacağını açıkladı.

Bu bilgisayar kontrollü üretimin, MCO 305 VLT Hareket Kontrol Seçeneğine eklenerek sistem ve bakım maliyetlerinin düşmesini veya MCO 350 VLT Senkronizasyon Kontrolü eklentisinin, paletleme gibi uygulamalarda kapasiteyi arttırmasını sağlıyor. “İhtiyacınız ne olursa olsun, bu seçeneklerin kullanılması, kontrol ve işletme verimliliğini arttırarak yatırımınızın daha karlı olmasında yardımcı olur.”

Farklı güvenlik hızları yerine standart Güvenlik Torkunu Kapatma seçeneği bulunan VLT Otomasyon Kontrolü, güvenlik endişelerini ortadan kaldırır. MCT 10 VLT Hareket Kontrol Aracındaki görsel talimatlarla devreye alma, daha kolay ve güvenli hale getirilmiştir. Bu talimatlar ile de, kablo bağlantısının hatasız olması ve güvenlik parametrelerinin bilgisayardan sürücüye doğru şekilde aktarılması temin edilmektedir.

Danfoss, yeni VLT Otomasyon Sürücüsünün, Endüstri 4.0 dikkate alınarak tasarlandığını ve böylece bulut tabanlı verilerin ara yüzü dahil, “yeni dijital çağın getirdiği tüm avantajları” kullandığını ifade etti.

Danfoss Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Danfoss Sürücüleri, değişken, hızlı ve elektrikli motor kontrolleri üreticisidir. AC sürücüleri, her türlü motor teknolojisine uyum sağlamakta ve 0,18 kW ila 5,3 MW güç aralığında çalışmaktadır. 

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

 
 
 
 
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.