Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Esan Çevre Koruma Haftasını Seferberlik Tadında Kutladı
13-06-2017
 

Esan Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası’nı tüm lokasyonlarında çeşitli etkinliklerle kutladı. Tam bir seferberlik havasında geçen Çevre Koruma Haftası etkinliklerinde çalışanlar ve çocuklar başta olmak üzere hem çevre bilincinin artırılması hem de kişisel karbon ayak izinin azaltılması hedeflendi.

Sürdürülebilir madencilik anlayışı ile tüm faaliyetlerinde önce insan ve çevre diyen Esan, başlattığı “Renkleri Koru” projesi kapsamında çeşitli sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştiriyor. Hayatın renklerini korumak için başlatılan projede çevre de önemli başlıklar arasında. Bu doğrultuda Çevre Koruma Haftası kapsamında Türkiye’de 10’dan fazla lokasyonda etkinlikler düzenledi. Çalışanlarına verdiği düzenli çevre eğitimlerinin yanı sıra ilgili ilçe milli eğitim müdürlükleri ile işbirliği yapan Esan, çocuklarda çevre bilinci oluşması amacıyla okullarda interaktif eğitimler düzenledi.

Tüketimin azaltılması, yeniden kullanım ve geri dönüşüm teması üzerinden planlanan etkinliklerden biri de yeniden kullanımın özendirilmesi amacıyla işletmelerde kullanılan baret ve çizmelerle yaratıcı atölyeler düzenlenmesiydi.

Esan’ın Çevre Koruma Haftası’nda düzenlediği bir başka etkinlik ise geri dönüşüm konusunda verilen eğitimler sonrasında çoğunluğu çocuk olmak üzere 250’ye yakın kişinin katılımıyla gerçekleştirilen çöp toplama etkinliği oldu. Bir tören havasında gerçekleşen yürüyüş sırasında toplanan çöpler geri dönüşüme kazandırıldı.

Her yıl Türkiye’de farklı lokasyonlarda binlerce ağaç diken Esan, hem çalışanlarına kişisel karbon ayak izinin azaltılması çerçevesinde ceviz, elma ve ayva fidanları dağıttı hem de kendi tesisleri içerisinde dikim gerçekleştirdi.

Çevre Yönetim Sistemi ile çevreye olan etkilerin önlenmesi ve/veya en aza indirilmesi konusunda kapsamlı çalışmaları olan Esan “Renkleri Koru” projesi ile de toplumda çevre bilincini yükselterek sürdürülebilir bir gelecek yaratma amacıyla çalışıyor. Esan’ın, Çevre Yönetim Sistemi ve  “Renkleri Koru” projesi aracılığıyla çevre ile dost madencilik çalışmaları sürecek.

 
Anahtar Kelimeler : Esan  
 
 
 
 
Benzer Haberler
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.