Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Ödülleri Sahiplerini Buldu
09-06-2017
 
Bu Bir  Haberidir

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı 2016 Ödülleri, Vakfın 20 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlemiş olduğu “Ödül Töreni” ile sahiplerini buldu. İki yılda bir “Hizmet, Üretim, Teşvik, Çevre Koruma, İş Sağlığı Güvenliği, Bilim ve Tez” dallarında verilmekte olan ödüllerin bu yılki töreni kalabalık bir davetli topluluğu ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Abdülkerim Yörükoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdi.

Bu yıl ilk defa verilen Çevre Koruma Ödülü’nü çevreye duyarlı üretimleri ve çevre korumaya katkıları nedeni ile Akçelik Madencilik, Aydın Madencilik ve Etibakır aldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği ödüllerine, 2016 yılındaki başarılı uygulamaları nedeni ile Çayeli Bakır İşletmeleri ve S&B Endüstriyel Mineraller layık görüldü.

Hizmet Ödülleri, kişisel olarak Dr. Dündar Renda, Maden Y. Mühendis Melih Turhan ve Y. Mühendis Selçuk Buyurgan’ın, firma olarak Esan Eczacıbaşı, Aksa Enerji Üretim ve Enerjisa Enerji’nin oldu.

Üretim alanıda ise; endüstriyel hammaddelerde Etisoda, metal madenciliğinde Erdemir Madencilik, Etikrom, Etibakır, Esan Eczacıbaşı ve Meta Nikel Kobalt Madencilik, kıymetli madenlerde Koza Altın İşletmeleri ve Tüprag Metal Madencilik, kömürde İmbat Madencilik ve Park Termik ödüllerini aldılar.

Organik Madencilik bünyesindeki vermikülit üretimi ile Dr. Barış Yıldırım, endüstriyel hammaddeler alanındaki başarılı çalışması ile Akdeniz Mineral Kaynakları üretim-teşvik ödüllerine layık bulundu.

Ülke madenciliğine olan katkıları nedeni ile Ziya Aydın ve Mustafa Sönmez’e teşekkür plaketi takdim edildi. Ayrıca, Doç. Dr. Tolga Depci bilim, Dr. Sait Kurşunoğlu doktora, Ezgi Toka yüksek lisans ve Ece Utku lisans ödüllerinin sahibi oldular.

 Basın yolu ile madenciliğe olan katkıları nedeni ile Ali Çağatay ve Nilgün Bakkaloğlu ödül aldılar.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Abdülkerim Yörükoğlu,  Ymgv  
 
 
 
 
Benzer Haberler
YMGV'dan Eğitim Semineri
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden, İSG, Çevre ve Orman Mevzuatında Son Durum ve Uygulamalar” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim…
YMGV Üretim ve Teşvik Ödülü’nün Sahibi Organik Madencilik Oldu
Vermikülit üreticisi Organik Madencilik, her sene Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı (YMGV) tarafından verilen Madencilik Ödülleri kapsamında dereceye kaldı. YMGV Jüri ve Yönetim Kurulu, endüstriyel mineraller…
YMGV'dan Eğitim Semineri
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden, Çevre ve Orman Mevzuatında Son Durum ve Uygulamalar” konulu bir eğitim semineri düzenlenecektir. Eğitim semineri ücretli olup,…
YMGV'dan Eğitim Semineri
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Taş, Kum, Çimento Fabrikaları ve Madenlerde Cevher Hazırlama, Yenilikler, Otomasyon, Maliyet Düşürme ve Atıklardan Geri Kazanım”…
YMGV'dan Eğitim Semineri
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Açık Ocak Planlaması, Maliyet ve Kaliteyi Öngören Pratik Uygulamalar, Kömür ve Cevher ZenginleştirmedeYenilikler, Pazarlama Stratejileri,…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.