Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Antalya’daki Maden Ocağında İki Madenci Hayatını Kaybetti
17-05-2017
 
Bu Bir  Haberidir

Antalya'nın Kemer ilçesindeki kömür madeninde metan gazı sızıntısı sebebiyle mahsur kalan iki madencinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Kemer İlçesi Ovacık Mahallesi'nde Balyak Madencilik Limited Şirketi'ne ait kömür madeninde dün akşam yoğun bir metan gazı sızıntısı meydana geldi. Yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Ocaktan çıkarılan madenciler tedavi altına alınırken saat 03.00 sıralarında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri tarafından, metrelerce derinlikte mahsur kalan iki madencinin cansız bedenlerine ulaşıldı. İşçilerin cesetleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ve AFAD ekipleri tarafından madenden çıkarıldıktan sonra Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Kurtarma çalışmalarını yakından takip eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, ocakta bir patlama yahut göçüğün söz konusu olmadığını, yoğun bir gaz sızıntısı olduğunu dile getirdi. İşçilerin bu yoğun gazın etkisinde kalarak yaşamlarını kaybettiğini düşündüklerini de belirten Karaloğlu, kesin sonuçların yapılan otopsinin sonucunda ortaya çıkacağını sözlerine ekledi.

Olayın ardından Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan ise, gazdan etkilenen ve hastanelerde tedavi altına alınan diğer madencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Antalya,  Metan  
 
 
 
 
Benzer Haberler
IMCET 2015 Antalya’da Başladı
Madencilik Türkiye dergisi olarak yer aldığımız Türkiye 24. Uluslararası Madencilik Kongresi ve Sergisi (IMCET 2015), madencilik ile ilgili kanuni düzenlemelere ve özellikle geçtiğimiz yıl yaşanan maden kazalarına…
Atlas Copco ADS Conference 2014 Antalya’da Gerçekleştirildi
Atlas Copco Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı ve dünyanın dört bir yanından bölüm müdürlerini, ürün müdürlerini ve satış mühendislerini bir araya getiren ADS Conference 2014,  8-12…
Mermer Sektöründe Çinliler Krize Sebep Oldu
Son yıllarda Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olarak dikkat çeken, madencilik sektöründe de en önemli ihracat ayağı olan mermer ve doğal taş sektörü, Çinli yatırımcıların ülkemizde…
Taş Kütüphanesi Kuruluyor
Türkiye, doğal taş sektöründe “marka ülke” olma yolunda yeni bir proje daha hayata geçiyor. Öncelikle Türkiye’de çıkan tüm taşların, sonrasında ise dünyanın birçok…
Atık Yönetimi Sempozyumu Tamamlandı
15 - 18 Nisan tarihlerinde Antalya - Side’deki Sueno Otel’de gerçekleştirilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünde…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.