Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Esan’a “Yılın En İyi İnovasyon Projesi” Ödülü…
13-05-2017
 

Esan, madencilik sektöründeki öncü uygulamaları ile dikkat çekmeye devam ediyor. 2016 yılında “En İyi Nesnelerin İnterneti Projesi”  ödülünü alan Esan, 2017’de de IDC’nin “Yılın En İyi İnovasyon Projesi” ödülünü aldı. Akıllı madencilik uygulamaları ile iş süreçlerini daha güvenli, daha verimli ve bütünleşik hale getiren Esan, “Esan Yeraltı Sinyalizasyon Projesi” ile finans, otomotiv gibi sektörlerle beraber değerlendirildiği yarışmada takdir topladı.

Çok geniş bir organizasyon ağına sahip olan Esan Türkiye’de toplam 10 lokasyonda yerleşik faaliyet göstermesinin yanı sıra yurtdışında da varlığını sürdürüyor. Organizasyonun bu geniş yapısının getirdiği zorluk ve yarattığı ihtiyaçları, dijital dönüşüm stratejileriyle avantaja çevirmek üzere teknoloji yatırımları yapan kuruluşta, tüm süreçler uçtan uça ortak bir altyapı ve ERP sistemi üzerinden standart uygulamalarla yönetiliyor. Bu yapıların üzerine devam eden dijitalleşme yolculuğunda Esan; yeni nesil iş uygulamaları ve otomasyon sistemlerini akıllı madencilik uygulamaları ve teknolojileriyle uyumlandırarak madenciliği teknoloji ile bütünleştiriyor.

Esan’ın akıllı madencilik stratejisi ile geliştirdiği yapı yalnızca madencilik sektörü için değil, bilişim teknolojilerinin uygulama alanlarının geliştirilmesi açısından da fayda sağlıyor.  Bu doğrultuda bilişim alanına yönelik küresel araştırmalar gerçekleştiren International Data Corporation (IDC) tarafından ödüle layık görülen proje, sektöründe akıllı kablosuz kontrol ve hassas konum belirleme cihazları kullanılarak yapılmış ilk yeraltı sinyalizasyon projesi olma özelliğine sahip. Yeraltı ve tesis koşullarına özel oluşturulan bir algoritmaya sahip proje, radar sistemi ve yeraltı rota optimizasyonuna imkan tanıyan yapısı ile yatırım geri dönüşü bakımından en hızlı başarıya ulaşan nesnelerin interneti (IoT)projesi. Aynı zamanda Türkiye’de İş güvenliğine ve üretime doğrudan katkısı gerçekleşmiş ve ispatlanmış en büyük Yeraltı Maden IoT projesi olan Yeraltı Sinyalizasyon Sistemi sayesinde yüksek iş güvenliği ve operasyonel verimlilik gibi önemli kazanımlar sağlanıyor.

 
Anahtar Kelimeler : Esan,  İnovasyon  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Esan Çevre Koruma Haftasını Seferberlik Tadında Kutladı
Esan Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası’nı tüm lokasyonlarında çeşitli etkinliklerle kutladı. Tam bir seferberlik havasında geçen Çevre Koruma Haftası etkinliklerinde çalışanlar…
Madencilik Tükiye Dergisinin Atlas Copco Yazısı, Mining & Construction’da Yayınladı
Atlas Copco için hazırladığımız ve Madencilik Türkiye dergisinin 37. sayısında çıkan, “Atlas Copco İnovasyonunun Yeni Mucizesi: % 50 Tasarrufla Aynı Verim!” başlıklı yazımız, Atlas Copco’nun uluslararası…
Sürekli İnovasyon
Bir kaç yıl önce Madencilik Türkiye’ye gönderdiğimiz ilk yazıda maden sektöründeki teknolojik inovasyona ve değişime değinmiştik. O yazının üzerinden henüz bir kaç sene geçmiş olmasına…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.