Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Sandstorm, Türkiye’deki 11 Projenin Yeni Gelir Ortağı Oldu
20-01-2016
 
Bu Bir Haberidir

Sandstorm Gold Ltd, içerisinde Türkiye’den önemli projelerin de bulunduğu ruhsat paketini Teck Resources’dan satın aldı. 22 milyon dolar karşılığında gerçekleştirilen anlaşma sonucunda Sandstorm, 7’si yüksek önem taşıyan 56 ruhsatın yeni gelir paydaşı oldu. 

19 Ocak tarihinde Sandstorm tarafından yapılan açıklamaya göre yüksek önem taşıyan ruhsatlar arasında Türkiye’de yer alan projeler şu şekilde sıralanıyor:

 • Mariana Resources ve Lidya Madencilik ortaklığında bulunan Hot Maden projesinin yüzde 2 Net İzabe Geliri (NİG).
 • Tümad Madencilik’e ait olan ve geliştirme safhasında bulunan Burhaniye projesinin yüzde 2 NİG’si.
 • Alamos Gold’a ait olan ve geliştirme safhalarında bulunan Ağı Dağı ile Kirazlı projelerinde gerçekleştirilecek üretimden ons başına 10 dolar gelir.
 • Centerra Gold’a ait olan Öksüt projesinde gerçekleştirilecek üretime göre yüzde 0,5 - 1,5 arasında değişen NİG.

Sandstorm tarafından satın alınan ruhsat paketi içerisinde ülkemizde bulunan diğer projeler ve bu projelerden elde edilecek gelirler ise şunlardan oluşuyor:

 • Altıntepe projesi - yüzde 1,5 NİG
 • Karaağaç projesi - yüzde 1,5 NİG
 • Taç/Çorak projesi - yüzde 1,5 - 2 NİG
 • Red Rabbit projesi - yüzde 2 NİG
 • Hasandağı projesi - yüzde 2 NİG
 • Muratdağı projesi - yüzde 2 NİG
 • Tombul projesi - yüzde 2 NİG

Şirketin satın aldığı paket içerisindeki projelerin diğerleri ise Kanada, Meksika, ABD, Brezilaya, Peru, Şili ve İsveç sınırları içerisinde bulunuyor. 

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Ağı Dağı,  Altıntepe,  Hot Maden,  Kirazlı,  Öksüt,  Red Rabbit,  Taç,  Sandstorm Gold,  Teck,  Altın  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Sandstorm Gold, Mariana Resources’ı Bünyesine Kattı
Dünyanın çeşitli bölgelerindeki maden projelerinde hissedarlığı bulunan Sandstorm Gold Ltd., son dönemde ülkemizdeki öne çıkan arama projelerinden Hot Maden’in ortağı Mariana Resources’ı bünyesine…
Alamos Gold Esperanza Resources’ı Aldığını Duyurdu
New York Menkul Kıymetler Borsası ve Toronto Menkul Kıymetler Borsası’na kote Alamos Gold, 15 Temmuz’da yaptığı açıklamada, junior maden arama firması Esperanza Resources’ı dosthane bir anlaşma sonunda satın…
Pilot Gold, 2013 Yılı İlk Sondaj Verilerini Açıkladı
Ülkemizde altın ve değerli metalleri arama ve geliştirme programları yürüten Kanada merkezli Pilot Gold, TV Tower projesinde 2013 yılında yapılan ilk sondajların sonuçlarını açıkladı. 10 noktada yapılan sondajlardan…
Yabancı Sermayeli Maden Şirketlerinin İkinci Çeyrek Durumları

Temmuz ve Ağustos ayları, özellikle borsaya kote olan şirketlerin ikinci çeyrek finansal ve operasyonel durumlarını açıkladıkları aylardır. Ülkemizde de keşif, geliştirme ve işletme…

Ağı Dağı’nda ÇED Toplantısı Yapılamadı

Çanakkale’nin Çan ilçesi, Söğütalan köyünde, Kanadalı Alamos Gold’un Türkiye’de kurulu alt şirketi olan Kuzey Biga Madencilik AŞ’nin gerçekleştirdiği…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.