Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Ariana Resources Lityumu da Portföyüne Katıyor
14-01-2016
 
Bu Bir  Haberidir

Ariana Resources, Türkiye ve Batı Avustralya’da lityum aramaya yönelik yeni bir strateji belirlediğini açıkladı. Şirket, altın cevheri bulunan birçok jeolojik ortamda oluşumuna rastlanılan lityumu aramak amacıyla, öncelikli olarak Avustralya’da önemli bir adım attığını duyurdu.

Ariana Resources’ın yüzde 86 oranında ortaklığı bulunan Asgard Metals Pty. Ltd. vasıtasıyla şirket, Batı Avustralya’nın Pilbara bölgesinde bulunan taşınmazların Dakota Minerals Ltd’ye satışının dâhil olduğu bir paket satış anlaşmasını Slipstream Resources Group ile imzaladı. Anlaşma şartları yerine getirildiğinde Ariana, Asgard Metals aracılığı ile Dakota Minerals’in yaklaşık yüzde 8’ine sahip olacak.

Bu paket anlaşma içerisinde dünyanın ikinci en büyük sert kayaç lityum kaynağı olarak kabul edilen lityum-tantalyum pegmatitik dayk kümesinin bir parçası da yer alıyor.

Yaptığı açıklamada Asgard Metals’ın gerçekleştirdiği satın alma işleminden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ariana Resources Genel Müdür’ü Kerim Şener, “Çok sayıda ve artan ticari kullanım alanı sayesinde lityumu uzun vadede dikkate değer bir teknoloji metali olarak görüyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu. Şener, Asgard’ın Batı Avustralya’daki birincil lityum arama bölgesindeki hakları elde ettiğinin altını çizdi.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Avustralya,  Dakota Minerals,  Asgard Metals,  Ariana,  Lityum  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Zenit Madencilik, Kızıltepe Projesi İçin Yatırım Teşviki Aldı
Türk inşaat şirketi Proccea ile Anglo - Türk bir maden arama şirketi olan Ariana Resources’ın ortak girişim şirketi Zenit Madencilik, Red Rabbit Projesi’nin bir parçası olan Kızıltepe Altın-Gümüş sektörü…
Zenit Madencilik, Sındırgı’da Halkın Katılımı Toplantısını Başarıyla Gerçekleştirildi
Ariana Resources iştiraki Galata Madencilik ile Proje-A İnşaat ortaklığında kurulan Zenit Madencilik tarafından, Balıkesir - Sındırgı’da yer alan Kızıltepe Altın ve Gümüş Madeni Projesi kapsamında düzenlenen Halkın…
Peabody Enerji, Macarthur Coal’ın Alımını Tamamladı

Kömür üreticisi Peabody Energy, toplam 5,1 milyar USD karşılığında, Macarthur Coal’ı alma işlemini tamamladı. Böylelikle Peabody Energy, Macarthur’un Coppabella ve Moorvale madenleri…

Elektrikli Araçlar Lityum İhtiyacını Arttırıyor

Şili’li araştırma firması signum BOX’in araştırmasına göre 2025 yılında, yaklaşık olarak 16 milyon hibrid ve elektrikli otomobil karayollarına çıkmış olacak ve akülerinde toplam…

Avustralya Hindistan’a Yatırım Yapacak

Avustralya’nın Hindistan Yüksek Temsilcisi Peter Varghese tarafından yapılan açıklamaya göre Avustralya, Hindistan’ın Orissa eyaletinde yaklaşık 1,9 milyar USD değerinde yatırımlar…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.