Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Ariana Resources Lityumu da Portföyüne Katıyor
14-01-2016
 
Bu Bir  Haberidir

Ariana Resources, Türkiye ve Batı Avustralya’da lityum aramaya yönelik yeni bir strateji belirlediğini açıkladı. Şirket, altın cevheri bulunan birçok jeolojik ortamda oluşumuna rastlanılan lityumu aramak amacıyla, öncelikli olarak Avustralya’da önemli bir adım attığını duyurdu.

Ariana Resources’ın yüzde 86 oranında ortaklığı bulunan Asgard Metals Pty. Ltd. vasıtasıyla şirket, Batı Avustralya’nın Pilbara bölgesinde bulunan taşınmazların Dakota Minerals Ltd’ye satışının dâhil olduğu bir paket satış anlaşmasını Slipstream Resources Group ile imzaladı. Anlaşma şartları yerine getirildiğinde Ariana, Asgard Metals aracılığı ile Dakota Minerals’in yaklaşık yüzde 8’ine sahip olacak.

Bu paket anlaşma içerisinde dünyanın ikinci en büyük sert kayaç lityum kaynağı olarak kabul edilen lityum-tantalyum pegmatitik dayk kümesinin bir parçası da yer alıyor.

Yaptığı açıklamada Asgard Metals’ın gerçekleştirdiği satın alma işleminden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ariana Resources Genel Müdür’ü Kerim Şener, “Çok sayıda ve artan ticari kullanım alanı sayesinde lityumu uzun vadede dikkate değer bir teknoloji metali olarak görüyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu. Şener, Asgard’ın Batı Avustralya’daki birincil lityum arama bölgesindeki hakları elde ettiğinin altını çizdi.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Avustralya,  Dakota Minerals,  Asgard Metals,  Ariana,  Lityum  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Avustralya Kömür Madenciliği Çalıştayı - ODTÜ
ÇALIŞTAY İPTAL EDİLMİŞTİR ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ile ODTÜ Maden Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen, Dr. Güner Gürtunca Koordinatörlüğünde…
Dünya Madencilik Sektöründe 1Ç Sermayeleri % 24 Düştü
IntierraRMG’nin basın açıklamasına göre, araştırma firmasının veri tabanına kayıtlı yaklaşık 3.500 firmanın madencilik sektöründeki sermayeleri, 2013’ün ilk üç ayında % 23’lük…
Hint Adani Group, Queensland’in En Büyük Kömür Madenini Açmaya Hazırlanıyor

Hindistan merkezli Adani Group tarafından, Avustralya’nın kömür üretimi ile ünlü Queensland eyaletinde, bölgenin en büyük kömür madeni kurulması planlanıyor.…

Taş Kömürü Üretimi Azaldı

Çelik üretiminin ana girdilerinden olan taş kömürünün uluslararası piyasalarda fiyatları hızla yükselirken Türkiye’nin üretimi giderek azalıyor. Sürekli olarak…

Elektrikli Araçlar Lityum İhtiyacını Arttırıyor

Şili’li araştırma firması signum BOX’in araştırmasına göre 2025 yılında, yaklaşık olarak 16 milyon hibrid ve elektrikli otomobil karayollarına çıkmış olacak ve akülerinde toplam…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.