Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

World Mining Congress 2016 İçin Özet Gönderme İşlemleri Başladı
22-12-2015
 
Bu Bir  Haberidir

Kaybedecek zaman yok! 24’ncü Dünya Madencilik Kongresi'ne (World Mining Congress - WMC) özetlerinizi ulaştırabilmeniz için az bir süre kaldı (30 Aralık 2015). “İnovasyon Dünyasında Madencilik” teması işlenecek olan etkinlik, 18 – 21 Ekim 2016 tarihleri arasında Rio de Janeiro’da gerçekleştirilecek. Sunulacak işler için tüm özetleri www.wmc2016.org.br sitesi aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir. Program başlıkları ise şu şekilde olacaktır: Mineral Araştırması, Açık Ocak Madenciliği, Yer Altı Madenciliği, Mineral Ekonomisi, Madencilikte Sürdürülebilirlik, Cevher İşleme, Otomasyon ve Robotik ve Madencilikte İnovasyon.

Brazilian Mining Institute – IBRAM (Instituto Brasileiro de Mineração) - www.ibram.org.br tarafından organize edilen kongre içerisinde bir adet sergi alanı, teknik çalışmalar sunum bölümü ve kongrenin yapılacağı alanın kendisi bulunuyor. Üst düzey yetkililer, madencilik profesyonelleri ve akademisyenlerinin yanı sıra Brezilyalı ve diğer yabancı önemli yatırımcılar bu etkinlikte madencilik sektörü ile ilgili bilgi paylaşımı yapacaklar.

Her üç yılda bir düzenlenen WMC, Birleşmiş Milletler ile bağlantılı ve organizasyonel statüye sahip bir sekretarya öncülüğünde gerçekleştiriliyor. Etkinliğin amacı madencilikteki gelişmeye ulusal ve uluslararası alanlarda katkıda bulunmak maksadıyla teknik ve bilimsel olarak destek yaratmak ve mineral bilimi, teknoloji, ekonomi, İSG ve çevresel konularda dünya çapında bir network yaratmak.

WMC 2013

Etkinliğin sonuncusu Montreal, Kanada’da 2013 yılında ve Kanada’nın en önemli üniversitelerinden McGill University tarafından düzenlendi. WMC 2013 ile - ISARC 2013 (International Symposium on Automation and Robotics in the Construction and Mining Industries) eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. 

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Brezilya,  24’ncü Dünya Madencilik Kongresi   
 
 
 
 
Benzer Haberler
Brezilyalı Vale, Borçlarını Azaltmak İçin Ana Varlıklarını Satmayı Düşünüyor
Dünyanın en büyük demir cevheri ve nikel üreticisi Vale, borçlarını azaltabilmek adına sahip olduğu ana varlıkları satabileceğinin sinyallerini verdi. Brezilaylı Vale'nin CEO’su Murilo Ferreira, emtia fiyatlarındaki…
Brezilya’da Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor
Brezilya’da 6 Kasım 2015'te yaşanan maden felaketinde zararın boyutu ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Samarco tarafından işletilen madene ait barajın çökmesi ile yaşanan…
Brezilya’da Maden Atık Barajı Çöktü: 17 Kişi Hayatını Kaybetti
Brezilya’nın güneydoğusunda yer alan Mariana kenti yakınlarında faaliyet gösteren bir demir madeninde, atık barajının çökmesi sonucu en az 17 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişinin de kayıp olduğu…
Dev Demir Üreticisi Vale'den 3,2 Milyar Dolar Kayıp
Dünyanın bir numaralı demir cevheri üreticisi Vale, 1. çeyrek raporunu açıkladı. Raporda, Brezilyalı şirketin 2015 yılının 1. çeyreğinde, gecen yıla kıyasla 3,2 milyar dolar kayıpta olduğu belirtiliyor.…
Vale, Tarihin En Büyük Dökme Yük Gemisi Siparişini Vermeye Hazırlanıyor
Dünyanın en önemli çelik materyali üreticisi olan Vale, 50 adet dökme yük gemisi imalatı için Çinli gemicilik şirketleriyle pazarlığa oturdu. Dünyadaki en büyük dökme demir yük…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.