Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Alacer, Çöpler Bölgesindeki Yeni Keşiflerini Duyurdu
22-12-2015
 
Bu Bir  Haberidir

Alacer Gold, Yakuplu Güneydoğu, Yakuplu Doğu, Yakuplu Kuzey ve Bayramdere’yi de içeren Çöpler bölgesindeki arama faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen sondaj çalışmalarının sonuçlarını açıkladı.

Şirketin açıklamasına göre; keşif amaçlı gerçekleştirilen sondaj çalışmaları sonucunda Çöplerin üretim profiline katkıda bulunabilecek nitelikte oksit mineralizasyonu ile karşılaşıldı. Keşfedilen mineralizasyon alanları Çöpler Madeni’nden 5-7 km uzaklıklarda bulunuyor ve uydu ocak olma potansiyeline sahipler.

Alacer tarafından yapılan açıklamaya göre her bölge için yapılan arama çalışmaları sonuçları şu şekilde özetleniyor:

Yakuplu Güneydoğu: Yüzde 80 oranında Alacer’e (Anagold) ait olan bölge, çoğunluğu oksitli olmak üzere, yüzeyden itibaren 50 m aralıkta yer alan altın-bakır-gümüş mineralizasyonuna sahip. 300-350 m genişliğinde uzanan mineralizasyonun kalınlığı 2 ila 16 metre aralığında değişiyor. Çalışmalarda elde edilen verilere göre mineralizasyon Çöpler’deki cevhere benzer özelliklerde olduğu için Çöpler madeninde işlenmeye müsait.

Yakuplu Doğu: Yüzde 50 oranında Alacer’e (Kartaltepe) ait olan bölge, yüzeyden itibaren 50 m’lik bir aralıkta yer alan altın-bakır mineralizasyonuna sahip. Her ne kadar tenör uygun olsa da metalürjik test sonuçlarına göre metal kazanım imkanı Çöpler oksit cevherine göre kısmen daha düşük gözüküyor.

Yakuplu Kuzey: Yüzde 50 oranında Alacer’e (Kartaltepe) ait olan ve nispeten yeni keşfedilmiş olan bölge, güçlü bir epitermal sistemin ve yapısal baskıların kontrolü altındaki bir mineralizasyona sahip. Potansiyel olarak 1.000 metre uzunlukta mineralizasyona sahip olan alanda bugüne kadar yapılan çalışmalar sonrasında şimdilik 250 metre uzunluğa sahip yüksek tenörlü altının varlığı tespit edilebildi.

Bayramdere: Yüzde 50 oranında Alacer’e (Kartaltepe) ait olan bölgede oksitli altın-bakır mineralizasyonu mevcut. Yapılan metalürjik testler sonucunda bölgedeki cevherin Çöpler oksit cevherinden daha yüksek oranda kazanıma sahip olduğu tespit edildi.

“Çöpler bölgesinde yapılacak keşiflerle Çöpler’de oksitli altın üretimini artırmak bizim kilit hedeflerimizden birisidir.” şeklinde açıklamada bulunan Alacer Gold Başkan’ı ve CEO’su Rod Antal, Çöpler’deki proses altyapısını geliştirebilmek adına bölgenin yakınlarındaki arama hedeflerine odaklandıklarını belirtti. Antal ayrıca keşfedilen bölgelerin düşük derinliklere ve istenilen metalürjik yapıya sahip oksit hedefler olduğunu, bu keşiflerin potansiyel olarak ek keşiflere de zemin oluşturduğunu söyledi. 

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Erzincan,  Çöpler,  Rod Antal,  Alacer,  Anagold,  Altın,  Bakır  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Çöpler'de, 1 Milyon Ons Barajı Geçildi
Alacer Gold tarafından 19 Ağustos tarihinde yapılan açıklamada, Çöpler Madeni'nden 1 milyonuncu ons altının üretildiği duyuruldu. 2010 Aralık’ından beri üretim yapılmaya devam edilen Çöpler’de…
Alacer Gold 2013 Yılı Arama Sonuçları Açıklandı
Alacer Gold, 2013 yılında yürüttüğü sondaj programının sonuçlarını açıkladı. Açıklamaya göre Erzincan - İliç Çöpler Altın Madeni’ne yakın Bayramdere, Yakuplu sahaları…
Çöpler'de Aramalar Yeni Keşiflerle Sonuçlanıyor
Alacer Gold, arama programlarında elde edilen son sonuçları açıkladı. Şirketin açıklamalarına göre hali hazırda işletilen Çöpler Altın Madeni’nde rezervin önemli derecede genişleme potansiyeli…
Lidya ve Alacer 16 Sahada Daha Ortak Oldu

Çalık Holding iştiraki Lidya Madencilik ile Kanada - Avustralya ortaklığı olan Alacer Gold Şirketi arasında 2009 yılında başlayan ortaklık, yapılan yeni anlaşmalar ile daha da pekişti. Erzincan’ın…

Alacer Gold’dan Çöpler’de Yeni Sonuçlar

Alacer Gold, hali hazırda işletilen Erzincan - İliç - Çöpler Altın Madeni’nin rezervinin genişletilmesi amacı ile yürütülen sondaj programına ait analiz sonuçlarını…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.