Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Anatolia Energy, Temrezli İçin Ön Fizibilite Çalışmasını Tamamladı
16-02-2015
 
Bu Bir  Haberidir

Anatolia Energy tarafından gerçekleştirilen ön fizibilite etüdü (ÖFE) sonucunda, Temrezli Uranyum Projesi’nin teknik olarak düşük riskli ve verimli bir proje olduğu sonucuna varıldı. ÖFE çalışmaları, Temrezli sahasından çıkarılacak uranyum bazlı solüsyonun, merkez üretim tesisinde işlenerek yılda 1,2 milyon ton uranyum oksit (U3O8) üretilmesine dayanılarak yürütülürken, mevcut 5,2 milyon ton U3O8 kaynağı da hesaplamalarda baz alınan veriler arasında yer aldı.

ÖFE sonuçlarına göre, 12 yıl içerisinde 9,9 milyon lb (yaklaşık 4500 ton) U3O8 üretilmesi beklenirken, bu operasyonun gerçekleştirilebilmesi için yaklaşık olarak 41 milyon dolar yatırım yapılması gerekiyor.

Anatolia Energy CEO’su Paul Cronin "ÖFE’nin tamamlanması Anatolia Energy adına önemli bir kilometre taşıdır ve böylelikle şirketin kısa vadede, verimli bir uranyum üreticisi olması yolunda önemli bir aşama da kat edilmiş olunmaktadır. Önümüzdeki aylarda öncelikli hedefimiz, detaylı tesis dizaynının tamamlanması ve yerel tesis giderlerine göre proje sermayesinin belirlenerek sermaye gereksinimlerinin azaltılmaya çalışılmasıdır." şeklinde açıklama yaptı.

Bunların yanı sıra, Şubat ayı sonu ile birlikte ÇED raporunu teslim edecek olan Anatolia Energy, ellerindeki işletme ruhsatının, işletme iznine çevrilmesi üzerine çalışmalarda bulunacak.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Anatolia Energy,  Uranyum  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Cigar Lake’te Uranyum Üretimine Başlandı
Dünyanın en zengin uranyum yataklarından birine sahip olan Cigar Lake Madeni'nde üretime geçildiği resmi olarak duyuruldu. Yüzde 17,84 oranında 106.500 ton U3O8’e sahip olan dünyanın 2. en yüksek tenörlü…
Kanada’da 7 Milyar Dolar Değerinde Uranyum Madeni Öngörüldü
Fission Uranium Corp, yüksek tenörlü uranyum kaynağı tespit edilen Triple R uranyum sahasında gerçekleştirdiği ön ekonomik değerlendirme (ÖED) çalışmasını tamamladı. Kanada’nın Saskatchewan eyaletinin…
Kanada’dan Tarihi Karar
Kanada federal hükümeti, ülkenin uranyum madenciliğinde yaşadığı kötü gidişata dur diyebilecek önemli bir hamlede bulundu. Ülke, tarihinde ilk defa yabancı bir şirkete, üretim yapılacak olan bir uranyum…
Bilim Adamları Nükleer Atık Temizleyen Bakteri Keşfettiler
Rutgers Üniversitesi’nde görev alan bilim adamları, uranyum cevherinin işlendiği bölgelerde yaşanan su kirliliğini temizlemesi muhtemel bir mikroorganizma keşfettiler. Public Library of Science’de yayımlanan rapora göre,…
Kamerun’dan Türk Madencilere Çağrı

Kamerun Sanayi, Maden ve Teknoloji Geliştirme Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından gerçekleştirilen görüşmelerde, iki ülke arasındaki ekonomik…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.