Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Anatolia Energy, Temrezli İçin Ön Fizibilite Çalışmasını Tamamladı
16-02-2015
 
Bu Bir  Haberidir

Anatolia Energy tarafından gerçekleştirilen ön fizibilite etüdü (ÖFE) sonucunda, Temrezli Uranyum Projesi’nin teknik olarak düşük riskli ve verimli bir proje olduğu sonucuna varıldı. ÖFE çalışmaları, Temrezli sahasından çıkarılacak uranyum bazlı solüsyonun, merkez üretim tesisinde işlenerek yılda 1,2 milyon ton uranyum oksit (U3O8) üretilmesine dayanılarak yürütülürken, mevcut 5,2 milyon ton U3O8 kaynağı da hesaplamalarda baz alınan veriler arasında yer aldı.

ÖFE sonuçlarına göre, 12 yıl içerisinde 9,9 milyon lb (yaklaşık 4500 ton) U3O8 üretilmesi beklenirken, bu operasyonun gerçekleştirilebilmesi için yaklaşık olarak 41 milyon dolar yatırım yapılması gerekiyor.

Anatolia Energy CEO’su Paul Cronin "ÖFE’nin tamamlanması Anatolia Energy adına önemli bir kilometre taşıdır ve böylelikle şirketin kısa vadede, verimli bir uranyum üreticisi olması yolunda önemli bir aşama da kat edilmiş olunmaktadır. Önümüzdeki aylarda öncelikli hedefimiz, detaylı tesis dizaynının tamamlanması ve yerel tesis giderlerine göre proje sermayesinin belirlenerek sermaye gereksinimlerinin azaltılmaya çalışılmasıdır." şeklinde açıklama yaptı.

Bunların yanı sıra, Şubat ayı sonu ile birlikte ÇED raporunu teslim edecek olan Anatolia Energy, ellerindeki işletme ruhsatının, işletme iznine çevrilmesi üzerine çalışmalarda bulunacak.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Anatolia Energy,  Uranyum  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Bilim Adamları Nükleer Atık Temizleyen Bakteri Keşfettiler
Rutgers Üniversitesi’nde görev alan bilim adamları, uranyum cevherinin işlendiği bölgelerde yaşanan su kirliliğini temizlemesi muhtemel bir mikroorganizma keşfettiler. Public Library of Science’de yayımlanan rapora göre,…
Anatolia Energy ile Uranium Resources Birleşme Kararı Aldı
Türkiye’de üretim hedefiyle uranyum arama faaliyetleri yürüten Anatolia Energy, dünya çapında uranyum arama ve geliştirme faaliyetleri gösteren Uranium Resources ile birleşme kararı aldıklarını duyurdu.…
Uranyum Madenciliğinde Yeni Yöntem Geliştirildi
Perth Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda yeni bir uranyum çıkarma yöntemi geliştirildi. Branerit kullanarak uranyum çıkarmayı sağlayan bu yöntem ile birlikte Avustralya, yılda 108 milyon Avustralya…
MTA’nın 2012 Temel Ekonomik Göstergeler Raporu Açıklandı
Türkiye’nin maden rezervlerinin detaylı olarak açıklandığı 2012 yılına ait Temel Ekonomik Göstergeler Raporu’nda, ülkemizde 700 ton altın, 9 bin 129 ton da belirlenmiş uranyum rezervi bulunduğu belirtildi.…
Uranium One, Uranyum Pazarındaki Durgunluğu Açıkladı

Kazakistan, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde uranyum üreten Uranium One, Fukushima Daiichi felaketi etkilerinin sektörü takip etmeye devam ettiğini ve bu durumun 2013 yılı sonuna kadar…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.